Katalog diet - prohlídka šuplíku

Dieta Katie Holmes

Katie Holmes, známá ze seriálu Dawsonův svět a také jako manželka Toma Cruise si vytvořila svoji vlastní, velmi přísnou dietu, které se říká jednoduše dieta Katie Holmes.

K snídani si dá mrkvovou polévku a k obědu i k večeři plný talíř syrové brokolice. Tuto zdravou košťálovinu samozřejmě vždy doplní i zdrojem bílkovin, jako je například tofu nebo rybí maso. Na brokolici ale nedá dopustit a nakupuje ji zásadně v biokvalitě. (Pokračování textu…)

Kontrastní dieta Doberského

Velmi populární dieta s kontrastními a tukovými dny podle Doberského má průměrnou denní dodávku energie kolem 1050 kcal (4389 kJ). Je velmi úspěšná, nevyvolává ztrátu aktivní tělesné hmoty (svaloviny) a může inspirovat k mnoha obměnám. Doberského kontrastní dieta je však organizačně dosti náročná. (Pokračování textu…)

Plážová dieta (dieta ze South Beach) od Arthura Agatstona

Autorem plážové diety (díety ze South Beach) je kardiolog Arthur Agatston, který se v 90. letech 20. století zabýval tím, proč se z Američanů stává obézní národ. Jeho pacienti dostávali léky, chodili na operace, a přitom jim ke zlepšení zdraví ztačilo se zbavit své nadváhy, avšak bez drastických dietních programů, které nezabíraly.

Plážová dieta tedy vznikla jako lékařský program pro kardiaky, kteří potřebovali zhubnout, aby ulevili svému srdci a cévám. Jenže zaujala nejen kardiaky, ale i lidi bez nemocí srdce a ti si ji oblíbili, protože na rozdíl od všech tehdejších diet dovolovala spoustu prohřešků a najíst se do sytosti (Pokračování textu…)

Zónová dieta Dr. Barryho Searse

V 80. letech 20. století se americký lékař Barry Sears tvůrce Zónové diety, začal zabývat tím, jak je možné, že i když lidé omezí ve zkonzumovaných potravinách tuky, tak příliš nehubnou ba naopak, na váze častokrát dokonce přibývají. Ke všemu se pak perou nejen s nadváhou či dokonce obezitou, ale i řadou dalších zdravotních problémů.

Závěr výzkumu Barryho Searse byl ten, že tito lidé konzumují příliš mnoho sacharidů (v běžné stravě se jich najde okolo 60 procent z pohledu denní skladby jídelníčku) a ty působí na produkci inzulinu regulujícího hladinu krevního cukru. Nadbytečné množství sacharidů v těle je pak příčinou toho, že organismus přestane reagovat na zmíněný inzulin, stoupá hladina krevního cukru a jestliže po dlouhou dobu setrvává na vysoké úrovni, vzniká nebezpečný diabetes 2. typu. (Pokračování textu…)

Newyorská dieta od Davida Kirsche

Newyorská dieta pochází od hollywoodského fitness guru Davida Kirsche, který, ač původním povoláním právník, troufl si vypracovat dietu díky které zhubly takové hvězdy jako Liv Taylor, Naomi Campbell, Sarah Connor či Heidi Klum. Newyorská dieta se skládá ze tří fází a je zapotřebí naplánovat správně jednotlivé dávky jídla a pohybu.

Základní pravidlo newyorské diety je – nejíst po 19. hodině a ve všech hubnoucích fázích vypít denně alespoň 3 litry vody, bylinkového nebo ovocného čaje. Tato činnost je velmi důležitá pro odbourávání tuku a odplavování škodlivých látek z těla. (Pokračování textu…)

(c) Dietář 2009 - 2011 | kontakt | mapa webu