Cvičení BOSU

Balanční cvičení, k němuž budete potřebovat „míč“ jako z výbavy chytré horákyně – ani kulatý, ani placatý. Bosu je zkrátka z anglického „both sides up“, tedy obě strany nahoru a přesně tak lze tuto pomůcku při cvičení využít – vypouklou stranou nahoru, ale i dolů. V zásadě existují dva „cvičební styly“ bosu: PILATES (klidnější varianta vhodná i pro těhotné) a KARDIO (svižnější cvičení za doprovodu hudby ne nepodobné step aerobiku, ale ztížené tím, že každý krok je nutné navíc vybalancovat).

Pilates na BOSU pomáhá efektivněji zapojit pánevní dno a zádové i břišní svaly, které jsou uložené hluboko podél páteře. Tyto svaly jsou nezbytné pro ladné a zdravé držení těla. Díky prvkům Pilates se ke cvičení na bosu přidává koncentrace na každý pohyb těla a správné dýchání.Cvičení je pomalé ale hodně balanční a příjemně spestřuje a zintenzivňuje klasické pilates.

Kardio Bosu je zaměřené na zlepšení oběhové činnosti a taktéž na zvýšení stability a posílení tělesného centra – core tvořeného právě vnitřními svaly jako jsou bránice – dechový sval, pánevní dno, příčný břišní sval a hluboké svaly uložené podél páteře. Při tomto cvičení se tedy jednak spalují přebytečné kalorie, jednak dochází k celkovému posílení a zpevnění postavy skrze posílení těch svalů o „kterých jsme ani nevěděli, že je máme“.

Bosu kardio video s ukázkou cvičení

Bosu balance video s ukázkou cvičení

Cvičení na bosu vyžaduje tolik koncentrace, že zaručeně po jeho dobu nebudete mít čas ani pomyslet na žádné starosti, a po pravidelném cvičení ucítíte přílev síly a psychické vyrovnanosti.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Řekněte svůj názor k Cvičení BOSU

(c) Dietář 2009 - 2011 | kontakt | mapa webu