BOOTCAMP

BOOTCAMP je velmi intenzivní tréninkový program, který byl vytvořený nejen pro sportovce, ale i pro širokou veřejnost.

Je určen jak pro muže, tak pro ženy, přičemž věk není rozhodující. Typickým účastníkem bootcampu ale často bývá mladý člověk kolem 30ti let, který je hodně pracovně vytížen. Motivace účastníků je různá, většina chce zlepšit svou fyzickou kondici, vytvarovat si postavu nebo zhubnout, ale především dokázat sám sobě, že zvládne přijmout a pokořit takovou výzvu. Přidanou hodnotou bootcampu je i to, že máte možnost i u své pracovní vytíženosti poznat nové kamarády.

Tento druh aktivity je nejen fyzicky náročný, ale vyžaduje i vysokou psychickou odolnost, vznikl totiž z prvků tréninkových programů americké armády! Bootcamp trénink probíhá bez ohledu na počasí vždycky venku (v zimních měsících ale i v tělocvičnách). Je navržen tak, aby člověka vyburcoval k aktivitě, motivuje jej podávat výkony i prostřednictvím týmového ducha, a nenechá jej ani vydechnout. Nicméně trenéři jsou zkušení, dohlížejí na zdravotní stav účastníků a také spolu s nimi makají a radí jim, jak cviky správně provádět a dávkovat.

I navzdory obrovské náročnosti bootcamp tréninku v týmu vládne vzájemná podpora a radost, každý je nucen vyjít ze své ulity a ukázat, že je také jen člověk…Mnozí říkají, že bootcamp je návykový, ale netloustne se po něm :-).

Mezi jeho další výhody patří i to, že tento intenzivní způsob cvičení zlepšuje krevní oběh a reguluje krevní tlak, zvyšuje vitální kapacitu plic, zlepšuje obratnost a snižuje práh bolesti, snižuje hladinu cholesterolu, dále posiluje nejen svaly, ale i šlachy a vazy, zlepšuje držení těla, odbourává bolest zad, zlepšuje imunitní systém a zrychluje metabolismus, a v neposlední řadě tím, že vyplavuje endorfiny, z vás vybije chmury a pomůže zbavit pracovního stresu.

Svou specifickou koncepcí dále pomáhá posilovat schopnost lépe se prosadit, či myslet racionálněji, a také rychleji myslet. Celkově tedy přispívá i ke zvýšenému sebevědomí.

Jedná se o jedno z nejefektivnějších řešení, jak si ve velice krátké době podstatně zlepšit fyzickou i psychickou kondici.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Řekněte svůj názor k BOOTCAMP

(c) Dietář 2009 - 2011 | kontakt | mapa webu